• Opinie

ListObecność Leku Venoforton na rynku, rozpoczęła się w roku 1992. Oznacza to, że pomaga on Pacjentom już prawie 30 lat. Przez ten długi czas spłynęło do Nas bardzo dużo listów, maili i telefonów z opiniami, ocenami i refleksjami – zarówno pacjentów, lekarzy i innych osób zainteresowanych produkcją „Leków Natury”. Wszystkie te wiadomości utwierdzają w przekonaniu, że produkcja ziołowego leku Venoforton jest potrzebna. Dlatego dbamy o jego najwyższą jakość!

Poniżej prezentujemy Państwu kilka opinii, które dotarły do nas na przestrzeni wielu lat. Odzwierciedlają one atmosferę i tematykę większości otrzymanych przez Nas listów.

Opinia Doc.dr hab.n.farm. Aleksandra Ożarowskiego

Szanowni Państwo!

Firma Farmaceutyczna "Leki Natury" wytwarza znakomite leki ziołowe. Z pełnym przekonaniem stwierdzam, że surowce roślinne użyte do produkcji tych preparatów, pochodzą z upraw ekologicznych i pozbawione są jakichkolwiek zanieczyszczeń. Od dawna ja osobiście, rodzina oraz osoby z najbliższego otoczenia stosują preparaty firmy "Leki Natury" i uzyskują oczekiwane efekty. Do dnia dzisiejszego nie było przypadku pojawienia się działań ubocznych, co świadczy o trafnie dobranym składzie preparatów, ich bezpieczeństwie oraz wybornej skuteczności leczniczej.

Opinia Prof. dr Andrzeja Danysza

Kilka miesięcy temu byłem zaproszony przez Towarzystwo Przyjaciół Ryk na promocję książki o moim dziadku - Piotrze Danyszu. Powiedziano mi wówczas, że w Rykach jest nowoczesna wytwórnia farmaceutyczna pod nazwą "Leki Natury'". Właściciel wytwórni, pan Tadeusz Polański, zaprosił mnie do swego zakładu. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu okazało się, że wytwórnia mieści się w nowoczesnym budynku, który zawiera pomieszczenia biurowe, obszerne magazyny i nowoczesne hale produkcyjne. W odpowiednim ubraniu ochronnym zwiedziłem całą wytwórnię. Według mnie spełnia ona wszelkie wymagania GMP. W sali konferencyjnej pan Polański opowiedział mi historię powstania fabryki i przedstawił zakres produkcji. Dowiedziałem się, że projektodawcami wytwarzanych w zakładzie leków byli znakomici polscy farmaceuci: prof. A Ożarowski i prof. H. Strzelecka. Główne produkty wytwórni to mieszanki wyciągów z ziół do podawania doustnego pod nazwą Venoforton, Diabetofort, Sedomix, Immunofort, Urofort.

I tak np. Immunofort zawiera soki z ziela jeżówki purpurowej, owoców aronii, ziela pokrzywy, korzenia łopianu i ekstrakt z kwiatów rumianku. Są to rośliny o znanym i udokumentowanym działaniu immunostystymulującym. Immunofort jest zalecany przez producenta jako środek wspomagający przy zakażeniach.

Sedomix zawiera wyciąg z szyszek chmielu, intrakty z ziela owsa i z melisy i nalewki z ziela dziurawca i korzenia kozłka, kwiatostanu głogu i owoców róży. Rośliny te posiadają właściwości hamujące czynności oun (neurodepresyjne), a zatem powodują uspokojenie, zwłaszcza w stanach pobudzenia i ułatwiają zasypianie.

Urofort zawiera wyciągi trzech roślin o właściwościach moczopędnych, odkażających drogi moczowe i działających przeciwzapalnie.

Diabetofort jest lekiem stosowanym pomocniczo w zaburzeniach przemiany węglowodanowej, m.in. w cukrzycy. Zakłada się, że niektóre z jego składników hamują wchłanianie cukrów z przewodu pokarmowego, inne zwiększają wydzielanie moczu.

Venoforton zawiera wyciągi z ziół wpływających na elastyczność żył i na mikrokrążenie. Zaleca się go w zaburzeniach krążenia obwodowego, w skłonnościach do żylaków i kruchości naczyń włosowatych.

Z wytwórni pana Polańskiego wyszedłem pełen podziwu, że tak wiele można zrobić w warunkach małego, prowincjonalnego miasteczka. Potrzeba tylko siły woli, wytrwałości i właściwej współpracy z autorytetami naukowymi.

Prof. dr Andrzej Danysz

Tłumaczenie listu z Niemiec z dnia 27.08.2018r.

Szanowni Państwo, Kochany Producencie,

Najpierw chcę podziękować takiej miłej Pani, że tak mile rozmawiała ze mną. Chciałam napisać i podziękować za pamięć […]. Moja choroba to zakrzep żylaków lub zator żył i puchną nogi. Byłam 3 razy w Szpitalu w 2018, w tym [2019] już dwa razy. Dają kroplówki ale słabo pomagają. Zaszłam do apteki. Ona jest bardzo miła i mi to doradziła. A teraz chcę napisać, że jestem zadowolona i cieszę się, że ono mi bardzo pomogło. Nogi opuchlizna odchodzi. Nawet lepiej śpię i przekazuję znajomym i opowiadałam w szpitalu, że to jest bardzo dobry lek. Bo byłam trzy razy w […] a dwa razy w […] na chirurgii. Nawet jeden Pan zabrał moją ulotkę od leku. Teraz przepraszam, że źle napisałam bo 85 lat będę miała […]. Do widzenia, czekam na telegram od Państwa i zapraszam do […] na kawę i na […] nalewkę. Adres mój macie i z chęcią przyjadę.
Życzę dużo zdrowia dla całej załogi.

Wiera

ZOBACZ ORYGINAŁ

Prof. Dr hab. Inż. Waldemar - list z dnia 08.02.2006 r.

[…] VENOFORTON /125g/, Trzykrotnie już w przeszłości korzystałem z tego Leku. Lek ten biorę gdy zaczynam odczuwać bóle w nogach. Dotychczas Venoforton okazywał się skuteczny. Po kilku dniach pobierania leku bóle stopniowo znikały. Postanowiłem brać ten lek profilaktycznie.

Z poważaniem,
Prof. Dr hab. Inż. Waldemar

Zobacz oryginał

PRZEDSIĘBIORSTWO FARMACEUTYCZNE
"LEKI NATURY" TADEUSZ POLAŃSKI Sp. z o.o.
ul. Zielona 30
08-500 Ryki, Polska
tel. (81) 865-10-69
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.
Produkt złożony.
Nr pozwolenia MZ R/1601.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Projekt i wykonanie